• آخرین های فلزات پایه
 • محبوبترین های فلزات پایه


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت آلومینای ایران، از دولت آتی انتظار دارد برای بنگاه‌های با اشتغال‌زایی بالا، تسهیلات ویژه خصوصا معافیت مالیاتی در نظر بگیرد.

تورج زارع در گفتگوی اختصاصی با «اخبار فلزات»، شرایط شرکت آلومینای ایران را ماکتی از شرایط کشور دانست و اعلام کرد: از آنجایی که این شرکت در منطقه محروم جاجرم قرار دارد، مبحث بیکاری و اشتغال برایمان همان قدر جدی است که در مقیاس ملی با اهمیت و مورد توجه است. از این رو، به‌نظر ضروری می‌رسد که دولت برای بنگاه‌هایی که اشتغال بالاتر از ظرفیت دارند، تسهیلات ویژه خصوصا در مورد مالیات در نظر بگیرد.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران تاکید کرد: از این منظر، مشکل ما، معضلات اقتصادی کشور است؛ ما در این حوزه بعضا دچار مشکلاتی می‌شویم که مربوط به صنعت و واحد تولیدی ما نیست، بلکه معضلی کلی و در مقیاس ملی است. به گفته وی، برخی اوقات خواست‌ افراد دخیل است که برای جذب نیرو، به صنعت فشار آورده می‌شود، در حالی که هر بنگاه ظرفیت مشخصی برای اشتغال دارد. با این اوصاف، در حال حاضر اشتغال در شرکت آلومینای ایران، بیش از نیاز است. این رو، لازم است نوعی کمک و تسهیلات وجود داشته باشد.

زارع در عین حال تصریح کرد: اشتغال کاذب خوب نیست و ما با آن موافق نیستیم، اما با این حال اگر هزینه‌های ما به گونه‌ای باشد که امکان ایجاد طرح‌های توسعه وجود داشته باشد و بتوانیم با سرعت به اهداف بعدی دست یابیم، می‌توانیم به اشتغال در منطقه کمک بیشتری کنیم. وی توضیح می‌دهد: در حال حاضر، 2 پروژه توسعه‌ای داریم که کارخانه تولید شمش آلومینیوم با 70 درصد پیشرفت مهمترین آن است. این کارخانه به‌دلیل تحریم‌ها معطل مانده بود ولی بعد از برجام و بهبود نسبی شرایط، این پروژه رو به اتمام است و در صورت تکمیل، سومین تولیدکننده بزرگ آلومینیوم کشور می شود. به گفته زارع، اگر این طرح تکمیل شود، هم اشتغال به همراه خواهد داشت و هم ارزآوری مناسبی دارد.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران در ادامه به لزوم تکمیل زنجیره جاجرم اشاره کرد و افزود: این زنجیره باید با طرح‌های توسعه‌ای تکمیل شود؛ طرح‌های توسعه‌ای نیاز به حمایت دولت دارد، اما دانش آن باید از خارج از کشور وارد شود و این موضوع نیز نیازمند روابط مناسب با کشورهای دارنده تکنولوژی است. به اعتقاد وی، برداشته شدن تحریم‌ها می‌تواند منجر به توسعه و اشتغال شود و آثار تنش‌زدایی همین حالا در صنعت دیده می شود.

زارع صادرات را یکی دیگر از آثار برجام دانست و گفت: در حال حاضر ما به آذربایجان، تاجیکستان و ترکیه صادرات داریم و این امر به دلیل بهبود نسبی شرایط و برقراری روابط بانکی است.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران در بخش دیگری از گفتگوی خود با «اخبار فلزات»، شایسته سالاری را از دیگر موارد مهمی برشمرد که باید مد نظر دولت آتی قرار گیرد. وی در این زمینه گفت: وجود افراد با تخصص مرتبط به حوزه کاری، قطعا می تواند به شرایط بهتر برای صنعت منجر شود. از سویی باید با استفاده از تجربه افراد مجرب و مسن، مدیریت در دست مدیران جوان قرار گیرد و مطمئنا این موضوع تاثیر مشخصی بر صنعت خواهد گذاشت.

همکاری میان بخش‌های دولتی و خصوصی از دیگر مواردی است که تورج زارع به عنوان انتظارات بخش صنعت از دولت دوازدهم به آن اشاره کرد. وی افزود: همان‌طور که آقای روحانی گفتند، ما باید در کنار هم و برای کشور کار کنیم. در صنعت آلومینیوم هم هر کدام از بخش‌های خصوصی و دولتی ظرفیت‌های خود را دارا هستند و این دو بخش باید در کنار هم به پیشرفت دست پیدا کنند.

زارع در ادامه به تولید محصولات با کیفیت قابل قبول برای دنیا اشاره کرد و گفت: محصول تولیدی باید برای رقابت در دنیا قابل ارائه باشد و این امر در صورتی حاصل می شود که مدیران فنی و متخصص حضور داشته باشند، حضور افراد غیرفنی در مدیریت صنعتی نتیجه خوبی ندارد.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران در پایان گفتگوی خود با «اخبار فلزات»، بار دیگر بر تلاش صنعت آلومینیوم کشور در راستای رفع محرومیت در منطقه تاکید کرد و گفت: 4 سال دولت یازدهم به ساختن زیرساخت‌ها گذشت و امیدوارم با حاکم شدن تعقل در کشور در دولت دوم آقای روحانی به سمت توسعه و پیشرفت برویم.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family