• آخرین های بورس
 • محبوبترین های بورس


 

ویژه ها

اخبار فلزات: شرکت توسعه معادن روی ایران با داشتن رشد مثبت در سه ماهه سوم سال و با افزایش پیش‌بینی سود هر سهم در سه ماهه سوم سال جاری عملکرد بسیار مطلوبی داشته است. قیمت هر سهم شرکت توسعه معادن روی از 2385 ریال در ابتدای مهرماه به 3221 ریال در انتهای آذرماه افزایش یافت که نشان دهنده افزایش35درصدی ارزش سهام شرکت است.

به گزارش ای، ام، سی اصلی‌ترین دلیل افزایش ارزش سهام شرکت توسعه معادن روی را می‌توان در افزایش قیمت روی در بورس فلزات لندن دانست. با توجه به تاثیر افزایش جهانی نرخ فلزات اساسی بر قیمت سهام شرکت‌های داخلی، قیمت سهام شرکت‌های صنعت سرب و روی کشور نیز روندی افزایشی را، هر یک به سهم خود، با شیب ملایم یا تندی سپری کردند. همان طورکه در نمودار یک دیده می‌شود، در این بین شرکت توسعه معادن روی ایران با نماد کروی در تابلوی بورس اوراق بهادار، طبق نمودار یک، در سه ماهه سوم سال جاری، دو پرش قیمتی را در بازه‌های زمانی دهه اول آبان ماه و در دهه اول آذر ماه تجربه کرده است. با وجود کاهش قیمت پایانی هر سهم این شرکت از قیمت 3586 ریالی در 9 آذر به  3221 ریال در 5 دی،  به طور کلی قیمت سهام شرکت در مجموع در سه ماهه سوم سال، روند صعودی را در پیش داشت.

نماد شرکت توسعه معادن روی ایران به مدت دو هفته پس از 9 آذر ماه به منظور تعدیل پیش‌بینی سود هر سهم بسته شده بود.  این شرکت در تاریخ 29/07/95 سود هر سهم خود را 152 ریال اعلام کرده بود و ولی مجدداً در تاریخ 13/09/95 درآمد پیش‌بینی سود سهم خود  را با یک رشد 30 ریالی به 182 ریال افزایش داد.

شرکت‌های هلدینگ توسعه معادن روی ایران عبارتند از: کالسیمین، فراوری مواد معدنی، ملی سرب و روی ایران، تولید روی بندرعباس، ذوب و احیای روی قشم، صنعت روی زنگان، بازرگانی توسعه روی زنجان، ذوب روی بافق، تولید روی ایران، معدنکاران انگوران، سرمایه‌گذاری اندیشه‌محوران و مهندسي و تحقيقاتي فلزات غيرآهني. سهام شرکت توسعه معادن روی ایران، به هفت سهامدار عمده تعلق دارد که شامل: شركت سرمايه‌گذاري مهر اقتصاد ايرانيان، شركت افق نيلي خليج فارس، شركت سرمايه‌گذاري تدبيرگران آتيه ايرانيان، شركت نگين ساحل رويال، صندوق سرمايه‌گذاري گنجينه آرمان شهر، شركت كالسيمين و شركت سرمايه‌گذاري سايه‌گستر سرمايه است و سهم هر یک از شرکت‌ها در نمودار دو مشاهده می‌شود. مجموع سهم سهامدارن خرد نیز 37/46 درصد است.

در نمودار سه میزان تغییرات و میزان سهام فعلی هر یک از سهامداران نشان داده شده است، به‌جز شرکت‌های سرمايه‌گذاري سايه‌گستر سرمايه و سرمايه‌گذاري تدبيرگران آتيه ايرانيان که به میزان کمی سهام خود را کاهش داده‌اند، اغلب سهام‌داران میزان سهام خود را افزایش داده‌اند. البته در این بین شرکت سرمايه‌گذاري مهر اقتصاد ايرانيان که سهامدار اصلی شرکت توسعه معادن روی ایرانیان است، تغییری در میزان سهام خود ایجاد نکرده است.

 

 

 

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family