شرکت فولاد SAIL هند تولید را کاهش می‌دهد؛ بیشتر سفارشات به علت منع آمد و شد و قرنطینه لغو شدند. به گزارش اخبارفلزات  به نقل از کانال تلگرامی
رویترز از مسکو گزارش داد: شرکت فولاد NLMK اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا فعالیت واحد ایتالیا را حداقل به مدت 2 هفته متوقف خواهد کرد درحالی که
ذوب آهن اصفهان با همت تلاشگران خود در سال 1398 موفق به ثبت رکوردهایی در تولید ، فروش و صادرات گردید و این موفقیت‌ها با وجود مشکلات عدیده سال گذشته از
ذوب آهن با ارائه آمار تولید و فروش اسفند و ۱۲ ماهه سال مالی گذشته، ۱۰.۸ هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد که رشد ۵۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه قبل
دکتر غفوری، مدیر عامل فولاد خراسان در پیامی خطاب به مردم شریف نیشابور گفت: فولاد خراسان برای مقابله با کرونا ویروس همسنگر کادر درمان و سلامت شهرستان
مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران اعلام کرد که ناودانی فولادی و تیرآهن یک شرکت در بازار اصلی این بورس پذیرش شد. به گزارش اخبار
  • فولادساز هند تولید را کاهش می‌دهد

  • فولادساز روس فعالیت واحد ایتالیا را به دلیل کروناویروس تعطیل کرد

  • رکوردهای ذوب آهن اصفهان در تولید، فروش و صادرات درسال 1398

  • آمار تولید و فروش ذوب آهن با رشد ۵۱ درصدی و درآمد ۱۰.۸ هزار میلیاردی

  • فولاد خراسان همسنگر مدافعان سلامت شهرستان نیشابور برای مقابله با «کرونا ویروس»

  • پذیرش محصول یک شرکت فولادی دیگر در بورس کالا

یادداشت


با وجود کمبود آلومینا در کشور، به دلیل ارزان بودن انرژی و نیروی انسانی، تولید آلومینیوم مقرون به ...
اخبار فلزات: طراحی تجهیزات و قطعات واحدهای فولادی در کشور علاوه بر استفاده از دانش فنی و توان ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت غرب فلز معتقد است که باید با به‌کارگیری علم و دانش فنی داخلی، قدم‌های ...
اخبار فلزات: رئیس انجمن سنگ آهن ایران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» ...
اخبار فلزات: غلطک‌های نورد گرم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین قطعات تولید محصولات فولادی به روش نورد گرم ...
اخبار فلزات: رئیس هیات مدیره شرکت بازرگانی اوان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی «فلزات ...
اخبار فلزات: مدیرعامل مجتمع فولاد آتیه خلیج فارس ضمن اعلام توضیحاتی در خصوص این مجموعه اظهار داشت: ...
اخبار فلزات: مدیر عامل مجتمع فولاد ظفر بناب در رابطه با میزان صادرات این مجتمع گفت: یکی از مشکلات ...
اخبار فلزات: مدیر کارخانه پیشگامان صنایع آسیا گفت: امسال کمپرسور «GQ 2223» را بومی‌سازی می‌کنیم. ...
اخبار فلزات: مدیرعامل فرانسوز یزد در رابطه با محصولات تولیدی این شرکت گفت: ما در مجموعه فرانسوز یزد ...
اخبار فلزات: وزیر صنعت، معدن و تجارت با وعده ایجاد انقلاب معدنی کار خود را در این وزراتخانه آغاز ...
اخبار فلزات: مقوله نگه‌داری و تعمیرات از موارد مهم و تاثیرگذار در صنایع دنیا به‌شمار می‌رود. وجود ...
  • Prev

امروزه موضوع حمل‌ونقل یکی از چالش‌های مهم صنعت فولاد کشور به‌شمار می‌رود که بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های تولید محصولات فولادی را به خود اختصاص داده است. استفاده از حمل‌ونقل ریلی می‌تواند با کاهش هزینه‌های عملیاتی، سودآوری و توان صادراتی شرکت‌های فولادی را افزایش دهد.

به گزارش اخبار فلزات به نقل از دنیای معدن، با این‌وجود به‌دلایل مختلف از جمله یارانه بالای سوخت در کشور و عدم توسعه زیرساخت‌های ریلی، توجه زیادی به این مقوله نشده است. شرکت فولاد خوزستان‌ به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین واحدهای تولید فولاد کشور، با بهره‌گیری از افزون‌بر 80 کیلومتر خط ریلی و به‌کارگیری زیرساخت‌های مناسب برای تخلیه و بارگیری مکانیزه ریلی، از ظرفیت‌های خوبی در زمینه حمل‌ونقل ریلی مواد اولیه و محصولات برخوردار است.

آمارها نشان می‌دهند، 30 کشور برتر در زمینه خطوط ریلی، بیش از 84 درصد خطوط ریلی جهان را در اختیار دارند و 52 درصد از این خطوط، تنها متعلق به 6 کشور است. در این میان، ایران با داشتن حدود 15 هزار کیلومتر خط ریلی، یک درصد از خطوط ریلی جهان را به خود اختصاص داده و جایگاه بیست‌ویکم جهان را در این زمینه کسب کرده است. در بخش لجستیک و زنجیره‌های تامین در حوزه ترانزیت و جابه‌جایی کالا و صادرات نیز ایران در رتبه 64 جهان قرار دارد. در حال حاضر، حجم جابه‌جایی بار در کشور حدود 500 میلیون تن است که 12 درصد آن با استفاده از سیستم ریلی انجام می‌شود و براساس برنامه ششم این مقدار باید به 30 درصد افزایش یابد. یکی از دلایل پایین بودن آمار حمل ریلی نسبت به جاده‌ای در کشور، دوری مراکز عرضه بار معادن و شرکت‌های تولید محصولات نهایی و نیمه‌نهایی فولاد از شبکه راه‌آهن است. از دلایل دیگر این مسئله، می‌‎توان به گلوگاه بودن برخی از نقاط ریلی کشور در نواحی شرق و جنوب اشاره کرد. به‌عنوان ‌مثال، به‌دلیل دوخطه نبودن میسر ریلی لرستان، کمتر از 50 درصد مواد اولیه شرکت فولاد خوزستان با ریل حمل می‌شود.

حمل‌ونقل ریلی، کلید توسعه پایدار

در راستای تحقق اهداف برنامه 1404، توسعه صنعت فولاد کشور و رسیدن به تولید 55 میلیون تن شمش فولاد، براساس برآوردها به 89 میلیون تن سنگ‌آهن، 50 میلیون تن آهن اسفنجی و 80 میلیون تن گندله نیاز دارد؛ ازاین‌رو جابه‌جایی مواد اولیه و انتقال کنسانتره و گندله به واحدهای فولادسازی و قیمت تمام‌شده آن‌ها، یکی از اصلی‌ترین چالش‌های بخش حمل‌ونقل در سال‌های آینده خواهد بود. در این شرایط، لازم است با برنامه‌‎ریزی، تحول اساسی در زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلی ایجاد شود تا علاوه بر جابه‌جایی این حجم از مواد، هزینه‌های حمل‌ونقل نیز کاهش یابد. توسعه زیرساخت‌های ریلی با کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل، قدرت رقابت‌پذیری و توان صادراتی محصولات فولادی را افزایش خواهد داد. در مقایسه هزینه حمل ریلی و جاده‌ای در ایران می‌توان گفت درحال‌حاضر برای مسیرهای کمتر از 500 کیلومتر، حمل‌ونقل ریلی از جاده‌ای به‌صرفه‌تر بوده و برای مسیرهای کمتر از 150 کیلومتر تاحدودی هزینه‌‌های تمام‌شده حمل‌ونقل ریلی کمتر از 50 درصد هزینه‌های حمل‌ونقل جاده‌ای است. البته در مسیرهای بیش از 1000 کیلومتر، هزینه‌های حمل‌ونقل جاده‌ای و ریلی برابر است.

در حال حاضر برای حمل‌ونقل مواد اولیه در صنعت فولاد با توجه به نگاه اقتصادی مدیران و همچنین یارانه بالای سوخت به حمل جاده‌ای و تفاوت ناچیز هزینه‌ها بین حمل جاده‌ای و ریلی در مسافت‌های طولانی، شرکت‌های فولادسازی با توجه به مشکلات گلوگاه‌های مهم در برخی از نقاط کشور و عدم اتصال برخی از معادن سنگ‌آهن (معادن جدید) به شبکه ریلی از هر دو روش حمل ریلی و جاده‌ای در تامین مواد اولیه استفاده می‌کنند.

براساس اهداف برنامه ششم توسعه، دولت و مجلس باید برای افزایش خطوط حمل‌ونقل ریلی مابه‌التفاوت صرفه‌جویی سیستم ریلی در سوخت (مصرف سوخت در جاده 7 برابر مصرف ریلی است) را به احداث خطوط ریلی جدید و دوخطه کردن گلوگاه‌ها، اتصال بندرهای صادراتی و اتصال معادن جدید به شبکه ریلی اختصاص دهند که این امر قطعا سبب افزایش حجم مراودات تجاری کشور خواهد شد. براساس برآوردها در صورت آزادسازی نرخ سوخت، کرایه‌های حمل جاده‌ای تا 250 درصد به‌ازای هر تن افزایش خواهد یافت، درحالی‌که قیمت هر تن کیلومتر حمل ریلی حداکثر 60 درصد افزایش می‌یابد. این اختلاف در افزایش نرخ حمل هر تن بار پس از آزادسازی قیمت سوخت، به‌طور قطع توجیه‌پذیری سرمایه‌گذاری در بخش ریلی کشور را دوچندان می‌کند. ضمن اینکه، حمل‌ونقل ریلی علاوه برکاهش هزینه‌های حمل‌ونقل باعث کاهش تصادفات‌‌، ایمنی بیشتر، کاهش مصرف انرژی، آلودگی کمتر، محیط‌زیست بهتر و عدم نیاز به سرمایه‌گذاری در احداث راه‌های جدید خواهد شد.

افزایش قیمت تمام‌شده با آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی

با توجه به نقش مهم حمل‌ونقل در صنایع مادر و بزرگ، اصلی‌ترین نکته، رعایت جانمایی واحد‌های زنجیره تولید فولاد با معادن سنگ‌آهن، بندرها، شبکه راه‌‌آهن و نزدیکی به منابع آبی است. دولت باید در برنامه‌ریزی برای ایجاد و توسعه طرح‌های تولیدی خود، نزدیکی این طرح‌ها به معادن‌، بندرها و خطوط ریلی را به‌منظور کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل در نظر بگیرد.

درحال‌حاضر، هزینه‌های حمل‌ونقل در تولید فولاد بیش از پیش‌بینی‌ها بوده و 11 تا 12 درصد از قیمت تمام‌شده فولاد به هزینه‌های حمل‌و‌نقل اختصاص دارد، درحالی‌که این مقدار در کشورهای با زیرساخت حمل‌ونقل مناسب، 7درصد است. در ایران برخی شرکت‌های فولادی و معدنی با کاهش قیمت‌ محصولات صادراتی در بازارهای جهان، به‌دلیل هزینه زیاد حمل‌ونقل توان رقابتی خود را از دست می‌دهند. با این حال برخی شرکت‌های فولادی هم که از مزایای حمل‌‌ونقل ریلی و نزدیک بودن به بندرهای صادراتی برخوردارند، در شرایط کاهش جهانی قیمت فولاد همچنان جزو بهترین صادرکنندگان کشور به‌شمار می‌روند.

درحال‌حاضر، مشکل حمل‌ونقل در زنجیره فولاد فقط مربوط به جابه‌جایی مواد اولیه مثل سنگ‌‌آهن، کنسانتره یا گندله نیست، بلکه اغلب شرکت‌های فولادی به‌دلیل عدم اتصال به شبکه ریلی مجبورند محصولات نیمه‌نهایی و نهایی خود را به‌طور عمده به‌وسیله جاده حمل کنند که این مسئله از عدم جانمایی درست واحدهای تولیدی در گذشته حکایت دارد. گفتنی است در صورت آزادسازی نرخ گازوئیل هزینه‌‌‌‌های حمل‌ونقل در قیمت تمام‌شده این شرکت‌ها افزایش چشمگیری خواهد داشت.

ظرفیت‌ بالای حمل‌ونقل ریلی در شرکت فولاد خوزستان

شرکت فولاد خوزستان از زیرساخت مناسب تخلیه و بارگیری مکانیزه ریلی بهره برده و دارای 70 کیلومتر خط ریلی در داخل شرکت، 14 کیلومتر خط ریلی در اسکله اختصاصی و زمین صادراتی در بندر امام و 8 دیزل مانوری است. در سال 1397 با حمایت مدیریت ارشد سازمان، طرح تغییر مسیر خطوط ریلی بیلت صادراتی با کمک کارکنان متخصص شرکت به‌صورت دوخطه اجرا شد. با اجرای این طرح و بالا بردن بهره‌وری و کاهش زمان مانورها در بارگیری ریلی محصول، رکورد روزانه 203 واگن بارگیری و حمل 13037 تن شمش با روش ریلی ثبت شد. در سال 98 با توجه به تأکید مدیریت ارشد بر افزایش حمل ریلی سنگ‌آهن و برای رفع گلوگاه‌ مانوری سکوی جدید تخلیه واگن (دستی) خط جدید به طول یک کیلومتر و با ظرفیت دپوی 50 واگن لبه‌بلند در منطقه احداث شد و زمان واگذاری مواد به سکوی جدید تخلیه از 2 ساعت به نیم ساعت کاهش پیدا کرد. در حال حاضر، در شرکت فولاد خوزستان، سیستم حمل‌ونقل ریلی با دو تیپلر (واگن برگردان) و یک سکوی تخلیه با ظرفیت تخلیه 5میلیون تن، فعال است. خوشبختانه باوجود زیرساخت ریلی مناسب در داخل شرکت، توان بارگیری و ارسال کامل محصول تولیدشده با ظرفیت 8/3 میلیون تن با استفاده از واگن وجود دارد. حمل‌ونقل ریلی محصولات شرکت فولاد خوزستان در سال‌های 96 و 97 بیش از 2/4 میلیون تن بوده و در سال 98 کل محموله‌های صادراتی و بخشی از فروش داخلی این شرکت با استفاده از ریل ارسال شده است.

 

K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 12525

گفت و گوها

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/2091afdaff5653aed5de5838e3b2bdaf.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/a3d8121aa8601b0c15c31e751afcd2d5.jpg
سرمقاله/ منصور یزدیزاده مدیرعامل شرکت ذوبآهن
cache/resized/a6f6b900e42a7e34c3648f0422e27dae.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه /
cache/resized/0ae8623d56dbafa542c6aa3c0b87f39b.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/3a82131138548e3368155af1b80821d2.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ گسترش تجارت
cache/resized/ca3e70587d55f6105aa6562919d3c26d.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/756ef62e518dd161f817b0615d605350.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز
cache/resized/8183663ba8e9d683688345f5bcae2cde.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعتگر چه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family