کمبود تقاضا و جو منفی بازارهای ورق قیمت اسلب صادراتی سی آی اس را ارزان‌تر کرده با 5 دلار افت هفتگی به 450 تا 455 دلار هر تن فوب حمل دسامبر رسید. 
بازار ورق گرم وارداتی در ویتنام در سکوت رفته در حالی که هفته قبل خریدهای خوبی از سی آی اس و چین صورت گرفته بود.  ورق گرم چین 520 تا 525 دلار  هر
 فرزاد ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ضمن ابراز رضایت از عملکرد تمامی واحدهای این شرکت گفت: هدف ما و همه کارکنان زحمت کش فولاد هرمزگان جهش تولید
اعلام آمادگی دادستانی برای رسیدگی به جرایم اخلال گران نظام اقتصادی در حوزه فولاد. معاون قضایی دادستان کل کشور پس از برگزاری جلسات مکرری که با
بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید 13 میلیون و 929 هزار و 900 تن فولاد خام از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه است.
کارنامه 9 ماه تولید فولاد در جهان؛ ایران رشد بیش از 9درصدی و جهان کاهش 3.2درصدی را ثبت کرد. گزارش انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد تولید 9 ماه
 • افت قیمت اسلب صادراتی سی آی اس

 • بازار واردات ورق جنوب شرق آسیا در سکوت

 • ظرفیت تولید فولاد هرمزگان از ١.۵ به ٢ میلیون تن می‌رسد

 • هشدار معاون قضایی دادستان کل کشور به وزیر صنعت در خصوص عرضه شمش در بورس کالا

 • رشد 9 درصدی تولید فولاد خام در نیمه نخست99

 • تولید فولاد ایران تا پایان سپامبر از 20.8 میلیون تن فراتر رفت

یادداشت


اخبار فلزات: تحریم‌ها در چند سال گذشته باعث شده بود تا به‌دلیل عدم ورود تکنولوژی‌های نوین و ...
شرایط در بازار فولاد کشور به‌گونه‌ای است که این صنعت نیاز به حمایت همه‌جانبه از سوی دستگاه‌های ...
اخبار فلزات: رئیس انجمن تولیدکنندگان مقاطع برنجی ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی را ...
اخبار فلزات: طی سال 1394 شرایط بازار فولاد به‌گونه‌ای پیش رفت که به عقیده فعالان و دست‌اندرکاران ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فناوری ذوب آذر آلکو ادغام وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی را عامل ...
اخبار فلزات: در آغاز فعالیت دولت یازدهم بخش معدن و صنایع معدنی با رکود عمیقی مواجه شده بود و طی دو ...
اخبار فلزات: رئیس خانه اقتصاد ایران، خواستار سپردن کارهای معدن به فعالان این بخش به‌عنوان یکی از ...
اخبار فلزات: قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران بهبود محیط کسب را مهمترین انتظار فعلان بخش‌های مختلف ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت کارگزاری باهنر انتخاب مدیران زبده را متضمن بهبود شرایط اقتصادی و به ...
اخبار فلزات: عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی شرایط سرمایه گذاری در ...
اخبار فلزات: مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انتظار بخش صنعت فولاد از دولت آتی را اولویت دادن به ...
اخبار فلزات: یکی از معضلات تولیدکنندگان در ایران، تامین مالی برای احداث واحدهای تولیدی است. در ...
 • Prev

نشست صمیمانه مدیرعامل فولاد خوزستان با اصحاب رسانه به مناسبت گرامی داشت هفته دولت و همزمان با ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش، روز سه شنبه ۴ شهریورماه ۱۳۹۹ با حضور نمایندگان مطبوعات، خبرگزاری‌‌ها، پایگاه های خبری استانی و صدا و سیمای مرکز خوزستان و جمعی از مسئولان شرکت فولاد خوزستان در تالار طوبی دویست‌ دستگاه برگزار شد‌.

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط‌ عمومی فولاد خوزستان، نشست صمیمانه مدیرعامل فولاد خوزستان با اصحاب رسانه به مناسبت گرامی داشت هفته دولت و همزمان با ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش، روز سه شنبه ۴ شهریورماه ۱۳۹۹ با حضور نمایندگان مطبوعات، خبرگزاری‌ ها، پایگاه های خبری استانی و صدا و سیمای مرکز خوزستان و جمعی از مسئولان شرکت فولاد خوزستان در تالار طوبی دویست‌ دستگاه برگزار شد‌.
در ابتدای مراسم غلامرضا فروغی نیا مدیر روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش و گرامی داشت هفته دولت، از حضور اصحاب رسانه در این نشست صمیمانه تقدیر و تشکر نمود.
 
در ادامه افشار پرویزی بابادی مدیر خانه مطبوعات استان خوزستان اظهار داشت: اصحاب رسانه طلیعه داران عرصه‌ی اطلاع‌رسانی هستند.
 
وی افزود: مجموعه فولاد خوزستان همکاری قابل توجه ای با اهالی قلم داشته و این نشان از دیدگاه مثبت مدیرعامل و مجموعه روابط عمومی نسبت به اصحاب رسانه است.
 
سعید رضوانی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان در این مراسم گفت: حمایت مدیرعامل فولاد خوزستان از حوزه رسانه قابل تقدیر است. یکی از ارکان جهش تولید، شرکت‌هایی همچون فولاد خوزستان هستند و این شرکت در ارتباطات منطقه‌ای و کمک رسانی به مناطق محروم نیز موفق عمل نموده است.
 
بر پایه این گزارش در بخش بعدی این مراسم مدیرعامل فولاد خوزستان ضمن تسلیت ایام محرم و گرامی داشت هفته دولت و خیرمقدم به اصحاب رسانه به سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران پاسخ داد.
 
علی محمدی در ابتدای سخنان خود ضمن قدردانی از اصحاب قلم، انجام تکالیف مسئولیت‌‌های اجتماعی را وظیفه‌ی مجموعه‌ی فولاد خوزستان دانست.
 
وی در ادامه گفت: هدف از ارائه  گزارش مسئولیت‌های اجتماعی فولاد خوزستان، اثبات تلاش این مجموعه در مسیر آبادانی و رفع محرومیت است. سازمان‌ها، ارگان‌ها و مسئولین استانی باید دست به دست هم دهند و در این مسیر گام بردارند. اعتقاد داریم در صورتی که شرکت‌های فعال استان خوزستان به وظایف اجتماعی خود عمل کنند، نیازی به حضور دولت نیست. مطمئنا دعای خیر مردم استان به واسطه‌ی فعالیت‌های صورت گرفته در مجموعه فولاد خوزستان نمود پیدا می‌کند. رشد تولید، افزایش صادرات و کاهش حوادث، مصداق دعای خیر مردم است. 
 
محمدی گفت: ساخت درمانگاه در منطقه قلعه چنعان، تکمیل بیمارستان ۹۶ تخت‌خوابی، تهیه و توزیع سی هزار بسته معیشتی به آسیب‌دیدگان کرونا در طرح کمک‌های مومنانه، تحت پوشش قرار دادن هزار دانش‌آموز، بازسازی مدراس شهرستان کارون و اهدای جهیزیه به یکصد زوج، بخشی از فعالیت‌های انجام شده در این حوزه است.
 
مدیرعامل فولاد خوزستان در بخش دیگر از سخنان خود اشاره‌ای هم به پیامدهای مثبت مسئولیت‌‌های اجتماعی داشت و افزود: پایداری امنیتی، اقتصادی و اجتماعی، مهم ترین پیامدهای انجام مسئولیت‌های اجتماعی به شمار می‌آیند. برای مجموعه‌ی فولاد خوزستان این اقدامات به اندازه تولید شرکت اهمیت دارند. 
 
 
محمدی در پاسخ به سوال خبرنگاری که از تامین مواد اولیه شرکت‌های نوردی پرسیده بود،‌ گفت: اولویت این مجموعه تامین نیاز شرکت‌ های نوردی داخلی است‌. از ابتدای سال ۹۹ بیش از ۶۹ درصد فروش داخلی  فولاد خوزستان به ۷  کارخانه نوردی استان اختصاص یافت. در سال های گذشته و با توجه به مشکلاتی که گریبان‌گیر دو شرکت فولاد اکسین‌ و گروه ملی صنعتی فولاد شده بود،‌ مجموعه فولاد خوزستان به کمک این دو شرکت شتافت و نسبت به تامین مواد اولیه مورد نیاز اقدام کرد. کمک‌ های فولاد خوزستان باعث شد، فولاد اُکسین از حالت ورشکستی سال ۹۷ به سود کامل در سال ۹۸ برسد. البته فولاد خوزستان تابع قوانین ستاد تنظیم بازار و وزارت صمت است و محصولات تولیدی را از طریق بورس عرضه می‌کند. شفافیت فروش این مجموعه از طریق اطلاعات درج شده در بورس قابل روئیت است.
 
وی از رشد ۳۷۷ درصدی ارزش سهام فولاد خوزستان در بورس خبر داد و افزود: سهام فولاد خوزستان با نماد فخوز از مرداد ماه سال گذشته تاکنون با رشد ۳۷۷ درصدی مواجه شده، که در میان تولیدکنندگان فولاد کشور از بیشترین رشد برخوردار بوده است. شرکت ذوب آهن اصفهان با ۲۹۶، فولاد مبارکه ۲۹۴ و فولاد خراسان با ۱۸۰ درصد رشد ارزش سهام پشت سر فولاد خوزستان قرار گرفتند.
 
وی گفت: در فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در تبیین سال پیش رو، نکته‌ی مهمی مبنی بر تاثیر محسوس "جهش تولید" در زندگی مردم کشور عیان بود. گردش مالی سالیانه فولاد خوزستان در سال ۲۰۰ هزار میلیارد ریال است. با هماهنگی هئیت مدیره ی محترم، حساب‌ های مجموعه فولاد خوزستان در داخل استان تجمیع شد و منافع این گردش عظیم مالی متوجه استان است. تشدید تحریم‌‌ها و شیوع ویروس کرونا نه تنها باعث نشد که وقفه‌ای در تولید فولاد خوزستان بوجود آید، بلکه در سه ماهه نخست سال جاری، سه رکورد تولید روزانه، ماهانه و فصلی ارتقا پیدا کرد. در ۵ ماهه نخست نیز، ۵ درصد از برنامه تولید پیش هستیم.
 
مدیرعامل فولاد خوزستان تاکید داشت: بیش از ۸۰ درصد تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز شرکت فولاد خوزستان از داخل کشور تامین می‌شود. در سال گذشته نمایشگاه بومی‌سازی را با حضور ۶۵ شرکت داخلی استان برگزار کردیم. در این نمایشگاه توافق‌ نامه‌ هایی با تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان به امضاء رسید. حمایت همه‌ جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر سیاست‌های اجرایی مجموعه فولاد خوزستان است. از طرفی از سال ۹۷ ستاد مقابله با تحریم‌ در شرکت تشکیل شد. هدف از تشکیل این ستاد جلوگیری از تاثیر تشدید تحریم‌ها بود. بر همین اساس، اقدام به خریداری مواد و تجهیزات وارداتی  شد. همین حرکت باعث شد پایداری مواد مورد نیاز ما برای یکسال تامین شود. 
 
محمدی از حفظ کادر فنی تیم فوتبال خبر داد و افزود: تیم فوتبال فولاد خوزستان با قرارگیری در رده سوم مسابقات لیگ برتر موفق به کسب سهیمه آسیا برای استان خوزستان شد. این موفقیت را به مردم خونگرم این استان زرخیز تبریک می‌گویم. مطمئنا کسب این جایگاه به موارد مختلفی مانند: مدیریت منسجم، کادر فنی مجرب، بازیکنان، زیرساخت مدرن و هواداران بستگی دارد. تقویت بدنه تیم و حفظ کادر فنی و مدیریت برای حضوری قدرتمند در مسابقات فصل بعد و رقابت های آسیایی از اولویت‌ هاست؛ با توجه به عملکرد مدیرعامل باشگاه و کادر فنی، برای همکاری در فصل بعد به توافق نهایی رسیده ایم.
 
محمدی از سرمایه‌گذاری هشت هزار میلیاردی شرکت فولاد خوزستان در چهار سال آینده خبر داد و افزود: بخش اعظم این سرمایه‌ گذاری در بخش توسعه هزینه خواهد شد. یکی از این برنامه‌ها احداث ماشین ریخته‌گری اسلب عریض با اعتبار دویست میلیون دلار است. با راه‌ اندازی این طرح، مواد اولیه لوله‌های مورد نیاز صنعت نفت تامین می‌شود. همچنین با بهره‌ برداری از این طرح پیوند بین صنایع نفت و فولاد شکل می‌گیرد. از دیگر سرمایه‌گذاری های منحصر به فرد فولاد خوزستان، احداث کارخانه کک‌سازی در منطقه آزاد اروند است. این ماده مورد نیاز صنعت فولاد و پتروشیمی است.
 
وی ادامه داد: فولاد خوزستان از معدود شرکت‌هایی است که تمام ارز حاصل صاردات را به سیستم نیما کشور تحویل می‌دهد. این شرکت به تعهدات خود نسبت به بانک مرکزی عمل نموده و در پنج ماهه نخست سال ۲۲۰ میلیون دلار صادرات داشته و بخاطر حمایت از صنایع داخلی ۳۰ درصد صادرات خود را نسبت به سال گذشته کاهش داده و در مجموع فروش کلی شرکت ۹۰ هزار میلیارد ریال بوده است.
 
مدیرعامل فولاد خوزستان در پاسخ به سوال خبرنگاری، در خصوص حمایت از اشتغال جوانان استان، اظهار داشت: هم اکنون ۱۱ هزار تن نیروی انسانی به طور مستقیم و بیش از ۷۰ هزار تن بطور غیر مستقیم از طریق فولاد خوزستان مشغول بکار بوده و با نیاز سنجی در بخش های مختلف شرکت، اشتغال زایی جوانان در دستور کار قرار دارد و جمعی از فرزندان بازنشسته نیز طی مراحل قانونی جذب این مجموعه خواهند شد.
 
محمدی در خصوص تامین مواد اولیه تصریح کرد: خط تولید ۵ میلیون تن کنسانتره و گندله شرکت سیمیدکو از شرکت های تابعه فولاد خوزستان فعال بوده و با دو معدن دیگر برای تامین مواد اولیه مذاکراتی داشته ایم. شایان ذکر است با افتتاح کارخانه گندله سازی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سیمیدکو در خردادماه سال جاری ۱۵۰۰ تن از جوانان شهرستان خواف بطور مستقیم و غیرمستقیم مشغول بکار شدند.
 
مدیرعامل فولاد خوزستان در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد تکمیل زنجیره ارزش صنعت فولاد گفت: با خرید سهام شرکت سیمیدکو در بالا دست و سهام شرکت صنعت فولاد شادگان در پایین دست بدنبال تکمیل زنجیره ارزش بودیم. در سال آینده خط تولید فولادسازی این شرکت با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن راه اندازی خواهد شد. همچنین در آینده با تملک شرکت فولاد اکسین، اهداف ما در تکمیل زنجیره از معدن تا نورد محقق خواهد شد.
K2_NEWS_NUMBER_CUSTOM 5833

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family