• آخرین های مواداولیه
 • محبوبترین های مواداولیه


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: هادی بشیراد در گفت‌وگو با اخبار فلزات از برنامه‌های سال آینده شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت. مدیر برنامه و بودجه این شرکت به ظرفیت‌های تولیدی این واحد در سال اینده، طرح‌های توسعه‌ای این شرکت و همچنین نحوه تامین مالی برای آن‌ها اشاره کرد. 

فعالیت‌های این شرکت در دو بخش معدنی و صنعتی، برنامه‌ریزی و انجام می‌شود. در برنامه‌های این مجتمع معدنی برای سال آینده، سامان‌دهی به 66 میلیون تن باطله وجود دارد. وی در ادامه به تولید 14 میلیون و 250 هزارتن سنگ آهن، 9 میلیون و 500 هزار تن کنسانتره سنگ آهن با عیار بیش از 67.5 درصد به‌عنوان محصول اصلی این شرکت و همچنین تولید 375 هزار تن سنگ آهن دانه بندی اشاره کرد. بشیراد اضافه کرد که ظرفیت تولید کنسانتره این واحد 7 میلیون و 500 هزار تن ذکر شده، هرچند که چند سالی می‌شود که تولید کنسانتره در این واحد بیش از ظرفیت یاد شده صورت می‌گیرد. وی در ادامه اضافه کرد: این شرکت امکان تولید 1.2 تا 1.5 میلیون تن سنگ آهن دانه بندی را در سال دارد. اما از آنجا که این واحد در بخش تولید سنگ آهن دانه بندی، حدود یک میلیون و 250 هزار تن موجودی دارد، بنابراین برنامه تولید این محصول در سال آینده برای 375 هزار تن تنظیم شده است.

بشیراد از فعالیت بخش صنعتی مجتمع شامل کارخانه گندله‌سازی با ظرفیت 3 میلیون و 400 هزار تن گفت و اضافه کرد با اجرای طرح‌های جدید، تولید این واحد در سال 96 به 3 میلیون و 600 هزار تن خواهد رسید. وی همچنین هاطر نشان ساخت که در همین مجتمع و بهمن ماه سال جاری، یک واحد فولادسازی احداث شده که در سال آینده حدود 300هزار تن شمش فولاد را تولید و به بازار عرضه خواهد کرد.

وی در ادامه به تشریح طرح‌های توسعه‌ای این شرکت پرداخت. تکمیل زنجیره تولید و راه‌اندازی واحد نورد در ابرکوه نیز جز طرح‌های این شرکت محسوب می‌شد که در حال حاضر به پایان رسیده و راه‌اندازی شده است. همچنین می‌توان گفت با راه‌اندازی این واحد نورد، تکمیل زنجیره سنگ آهن تا محصول نهایی در این واحد عملی شده است.

بشیراد به احداث کارخانه احیای مستقیم با ظرفیت 1میلیون و 550 هزار تن اشاره کرد. لازم به ذکر است که طرح یاد شده تا پایان سال 95، حدود 75 درصد پیشرفت فیزیکی خواهد داشت و 25 درصد باقی مانده تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد و آماده راه‌اندازی خواهد شد. وی همچنین از تامین آب مجتمع چادرملو به‌وسیله احداث یک تصفیه خانه آب در اردکان اشاره کرد. قرار بر این است که از محل تصفیه فاضلاب این شهر، آب مورد نیاز مجتمع صنعتی چادرملو در فاصله 20 تا 30 کیلومتری اردکان تامین شود. طرح یاد شده بیش از 90 درصد پیشرفت داشته و امید است که در تیر ماه سال 96 به بهره‌برداری برسد.

بشیراد به تامین منابع مالی برای طرح‌های توسعه‌ای شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه تمامی طرح‌های یاد شده به‌وسیله منابع داخلی تامین شده‌اند. این شرکت سهامی عام محسوب می‌شود و در بورس حضور دارد. سهام داران این واحد نیز هر زمان که نیازی وجود داشته، برای افزایش سرمایه همکاری و کمک کرده‌اند. وی در پایان از صرف هزینه‌ای حدود 44 هزار و 500 میلیارد ریال برای طرح‌های توسعه‌ای گفت؛ امید می‌رود که طرح‌های یاد شده تا انتهای سال آینده به پایان برسند.

 

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family