• آخرین های تکنولوژی
 • محبوبترین های تكنولوژی


 

ویژه ها

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 444

اخبار فلزات: برقراری ارتباط بین سیستم کنترلی خطوط (plc) اصلاح ورق ۲ و ۳ و اسکین پاس ۲، سیستم تشخیص عیوب سطح ورق در ناحیه نورد سرد در بستر شبکه اترنت داخلی نصب و راه اندازی شد.

به گزارش اخبار فلزات و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، با نصب سیستم تشخیص عیوب سطح ورق بدون نیاز به حضور کارشناسان خارجی فعالیتهای مرتبط نصب و راه اندازی اعم از تنظیم مکانیکی، کابلکشی، نصب حسگرها و دوربین ها و سیستم نورپردازی و برپایی شبکه اترنت، تماماً توسط دانش و توان داخلی انجام شد. یکی از فعالیتهای اصلی پس از نصب تجهیز «پارسی تک» لزوم برقراری ارتباط این سیستم با سیستم کنترلی خطplc است و در این خصوص با این اقدام اطلاعات مرتبط با هر کلاف و وضعیت خط به طور مداوم در اختیار پارسی تک گذاشته میشود که به دلیل جدید بودن فناوری تجهیز و عدم دانش فنی کافی از این سیستم، مطالعه و تحقیق و شناخت عمیق از نوع کارکرد این تجهیز در دستور کار کارکنان نورد سرد و توسعه ناحیه قرار گرفته است.

با توجه به تنوع شیوه ها و پروتکل های ارتباطی، درنهایت پروتکلTCP/IP در بستر شبکه اترنت به عنوان راه حل انتخابی پیشنهاد شد و در ادامه پس از آن بر سر نحوه ارسال و دریافت اطلاعات، نوع و طول داده ها، زمان های ارسال و دریافت اطلاعات و چگونگی بررسی خطاها در شبکه توافق به عمل آمد. در مرحله بعد علاوه بر پیکربندی سخت افزاری، نصب کارتهای شبکه و کابل کشی شبکه اینترنت، پیکربندی نرم افزاری و تنظیم پارامترها در هر دو سمتPLCو سرور پارسی تک انجام گرفت و در نخستین قدم برای اطمینان از صحت لینک ارتباطی، تلگرامهایی بین دو طرف رد و بدل شد. فاز بعدی برنامه Trackingکویل درPLCبه گونه ای طراحی شده است که اطلاعات کلاف اعم از عرض، ضخامت و شماره کلاف و غیره همچنین وضعیت خط تولید اعم از سرعت و توقف خط و محل نقطه جوش و زمان قطع کلاف در خروجی و تغییر کلاف در ورودی و... به صورت ایمن و مطمئن در زمان مشخص به پارسی تک ارسال شود، بدینصورت پارسی تک میتواند برای هر کلاف به صورت مجزا اقدام به ثبت و آرشیو عیوب کند و حتی گزارش عیوب را بهplc ارسال نماید.

اجرای این پروژه علاوه بر بالا بردن اعتمادبه نفس کارکنان در پیاده سازی پروژه هایی از این قبیل، موجب افزایش دانش فنی نیروهای داخلی و بروز شدن اطلاعات و آشنایی با فناوری روز دنیا شد، ضمن اینکه اجرای این فعالیت با توجه به آشنا بودن کارکنان به خط تولید، در کمترین زمان ممکن انجام پذیرفت و از تحمیل هزینه اضافی برای حضور کارشناسان خارجی جلوگیری به عمل آورد، علاوه بر این از نظر فنی نیز برنامه سطح یک به گونه ای طراحی شد که در آینده با برپایی و راه اندازی سیستم سطح دو اطلاعاتی، بتوان گزارش کاملی از عیوب هر کلاف در سیستم مدیریت اطلاعات سازمان فولاد مبارکه داشت.

گفت و گوها

 • صنعت سرب زمینه خوبی برای ارزآوری است

  مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی بهادری گفت: در ایران، قیمت انرژی شامل برق، گاز و... برای واحدهای معدنی بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود و به نوعی پس از یک محاسبه سرانگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که نسبت با قیمت میانگین جهانی، انرژی ما اساسا رایگان است. به این ترتیب، اگر نزدیک به 50 واحد معدنی شمش سرب در بخش خصوصی به طور همزمان و بر اساس ظرفیت اسمی خود شروع به تولید کنند، تولید داخلی شمش سرب به رقمی خواهد رسید که علاوه بر تامین نیاز داخل، بخش اعظمی از آن را می‌توان صادر کرد و زمینه ارزآوری مطلوبی را برای کشور به وجود آورد.

  ادامه مطلب...
 • افزایش ظرفیت کارخانه تولید باسبار در سال جاری

  تحریم و بسته شدن مرزهای کشورها، ضربه سنگینی را به اقتصاد و صنعت یک کشور وارد می‌کند. شرکت صنایع مس شهید باهنر به عنوان اولین مجموعه متمرکز و مجهز تولید محصولات جانبی در شرایط سخت اقتصادی، نمایی دیگری از فعالیت خود را به نمایش گذاشت و در جهت خودکفایی کشور در میزان فروش و تولید محصولات جانبی مسی و آلیاژی رکوردهای مطلوبی را به ثبت رساند. تولید لوله‌های آلیاژی، مسی و همچنین سکه‌های آلیاژی ازجمله فعالیت‌های این شرکت موفق محسوب می‌شود. جهت آشنایی بیشتر با شرکت شهید باهنر به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید ضیایی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر، به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...
 • لازمه بقای اقتصاد کشور، حمایت از صنایع صادرات‌محور است

  دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت‌های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال‌ها است که اصل خصوصی‌سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال‌ها شرکت‌های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده‎‌اند. با این حال، مشکل بخش خصوصی صنعت فولاد، حکم‌رانی تفکر دولتی بر این صنعت است که چالش‌هایی را برای بخش خصوصی به وجود می‌آورد. ازجمله این تفکرات، می‌توان نحوه عرضه ورق در بورس کالا اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال گذشته الزام کرد که همه معاملات به صورت نقدی انجام شود و بنابراین تولیدکنندگان نتوانستند با توجه به نیازها به تامین مواد اولیه بپردازند. بخش خصوصی انتظار دارد که دولت حامی این بخش باشد و آن را رقیب خود نبیند. در این رابطه به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید یاریگر، مدیرعامل شرکت صنایع فولاد شهریار به گپ‌وگفت نشسته است که شرح آن را در ادامه خواهید خواند:

  ادامه مطلب...
 • همواره برای محصولات باکیفیت، تقاضا وجود دارد

  صنعت پروفیل و ورق آلومینیومی چند دهه می‌شود که به یکی از صنایع در حال توسعه کشور تبدیل شده است و با وجود اینکه رقابت منفی، اقتصاد ناسالم، نبود استاندارد تعریف شده و ... به این صنعت لطمات بسیار زیادی وارد کرده و موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان به استفاده از ضایعات یا مواد اولیه نامرغوب روی بیاورند اما بسیاری از مجموعه‌ها همانند مجتمع آلومینیوم البرز توانسته است در این سال‌ها علاوه بر افزایش فروش، بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در محصولات در جهت بهبود میزان رضایت‌مندی مشتریان نیز گام بردارد؛ به همین دلیل با محمد بخشی، مدیرعامل مجتمع آلومینیوم البرز گفت‌وگو کرده‌ایم که شرح آن را در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...
 • شاه کلید توسعه صنعت سرب و روی، در دستان بخش خصوصی است

  شرکت ملی سرب و روی ایران برای افزایش میزان تولید شمش سرب و روی، آن هم در شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، دستورالعمل‌هایی را در نظر گرفته است که همزمان می‌تواند با افزایش تولید، در مصرف انرژی نیز بهینه عمل کند. از طرفی این شرکت یکی از راهکارهای رسیدن به ظرفیت اسمی واحدهای معدنی سرب و روی را توجه دولت به بخش خصوصی می‌داند که با توجه به شهرت بخش خصوصی در سرعت عمل بالا در مقایسه با بخش دولتی، به نظر می‌رسد دولت می‌تواند به مثابه چتری بزرگ، این بخش را مورد حمایت خود قرار دهد تا مسیر تولید و افزایش کیفیت محصولات معدنی بتوانند جهش ناگهانی را تجربه کنند. در همین راستا، به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی‌اصغر صفری، مدیرعامل شرکت ملی سرب و روی ایران، گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:

  ادامه مطلب...

ماهنامه اخبار فلزات

cache/resized/e0cdfb2494c2c040ca0c2c09d3d8de0d.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / هیاهو برای
cache/resized/25170933fff78e3ea301a418cc9631c6.jpg
سرمقاله/ طهرانی خلج مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی
cache/resized/3b03a04d90a535bc35fc6c3001f902a5.jpg
سرمقاله / مصطفی رجبی عضو هیات مدیره و برنامه‌ریزی
cache/resized/bff7dd53750d218041996804c7c4a1db.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / مسیر
cache/resized/3f61347a300f1b28f4df16dc47d8eeb1.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / کاهش
cache/resized/0c960277c2b9ee567fde86e9742839c0.jpg
سرمقاله/ علی اسماعیلی دبیر تحریریه / گسترش تجارت
cache/resized/a0aaca940d312066d8bb22021ae13c37.jpg
سرمقاله / علی اسماعیلی دبیر تحریریه / صنعت
cache/resized/5cd178fc5cb9d30bb4b06084fbd0c0d1.jpg
سرمقاله/علی اسماعیلی دبیر تحریریه/ بّوَد کز طرفی،
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family